aksaraydan.com

 

Sal09022014

Last updatePzt, 01 Eyl 2014 10am

Aksaraydan haberler

Aksarayda 13 km lik içme suyu hattı yenilendi

icmesuyu

Aksaray Belediyesi, bir yandan yeni içme suyu kaynakları ararken, diğer yanda da şehrin eskiyen içme suyu isale hatlarını yeniliyor. Aksaray Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallesi’ne içme suyu sağlayan isale hattında yenileme çalışmaları başladığı belirtilerek, "2000 yılında 13 bin metre uzunluğunda asbest borudan yapılan 300 mm çapındaki isale hattı yenileniyor.

Devamını oku: Aksarayda 13 km lik içme suyu hattı yenilendi

Aksaray'da klasik otomobil yarışı

358165

32. Aksaray-Ihlara Kültür ve Turizm Festivali kapsamında, bu yıl ilk kez düzenlenen "1. Ihlara Rallisi" etkinliğinde 23 klasik otomobil birbiriyle yarıştı. Aksaray Belediyesi ana sponsorluğunda, Ankara Klasik Otomobil Kulübü katkılarıyla 23 klasik otomobil, kent meydanında verilen startın ardından zamana karşı yarıştı. İlk etapta Ihlara Vadisi güzergahında hareket eden klasik otomobiller, saat 18.00 itibariyle kent meydanına geri dönecek. Yarışma, yarın verilecek 2. stardın ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erecek.

Devamını oku: Aksaray'da klasik otomobil yarışı

Ramazan Sokağında Programlar Sürüyor

W134541-2-t

Aksaray Belediyesi tarafından Ramazan Sokağında düzenlenen programın, bu seferki konuğu Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahaüddin Varol oldu.

Devamını oku: Ramazan Sokağında Programlar Sürüyor

Ahmet Davutoğlu Kimdir?

Ahmet Davutoğlu (d. 26 Şubat 1959, Konya), Türk siyasetçi, uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen ve büyükelçi.

Devamını oku: Ahmet Davutoğlu Kimdir?

Kuraklık Verim Kaybına Neden Oldu

6223786 o

Tarım ve hayvancılığın geçim kaynağı olan Aksaray'da kuraklıktan dolayı kıraç alanlarda yüzde 70, sulu alanlarda da yüzde 30 verim kaybı yaşandı.

Devamını oku: Kuraklık Verim Kaybına Neden Oldu

Makale Görünüm Sayısı
50521